Interpelacje i zapytania

Zapytanie złożone przez radnego Tomasza Tobiańskiego w dniu 28 lipca 2020 r.

Radny Tomasz Tobiański zwrócił się z zapytaniem o treści:

1. ,, Radny zwrócił się z zapytaniem czy Straż Miejska bądź Policja posiada „narzędzia” umożliwiające nakazanie właścicielom pojazdów parkujących „na stałe” na terenie miasta, by je usunęli. Ulica Nadbrzeżna jest również ścieżką rowerową, zaparkowane samochody stwarzają zagrożenie dla rowerzystów. Idealnym rozwiązaniem byłaby budowa zatoczek postojowych wzdłuż ulicy, radny zdaje sobie jednak sprawę z kosztów tej inwestycji, niemniej jednak zwraca się w prośbą o rozważenie w przyszłości realizacji tego zadania. Radny załączył zdjęcie zaparkowanego samochodu, który już od ponad roku stoi i w jego odczuciu zagraża bezpieczeństwu pozostałych uczestników. W tym rejonie nie ma parkingów i w większości mieszkańcy parkują wzdłuż ulicy, nie zdarza się tak by którykolwiek samochód stał całymi tygodniami, z reguły samochody są pozostawiane wieczorową porą, gdzie ruch rowerzystów jest zdecydowanie mniejszy. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców radny zwraca się z prośbą o  usunięcie „zalegającego” samochodu.”

 

2. ,,Z-ca Prezydenta Miasta Adam Burczyk poinformował, że Straż Miejska ustaliła użytkownika auta oraz właścicielkę. Patrol Straży dokonał kontroli w wyniku której stwierdzono, że pojazd nie posiada znamion wraku, ale przerastające spod auta chwasty wskazują, iż od dłuższego czasu jest nieużywany. W toku dalszych czynności ustalono, że samochód nie posiada ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Aktualnie Straż Miejska wystosowała pismo do właściciela pojazdu z informacją nakazującą natychmiastowe usunięcie pojazdu. O postępach w sprawie Pan Radny zostanie poinformowany odrębnym pismem.”


3. „Komendant Straży Miejskiej w Tczewie zwrócił się do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie o pomoc prawną w sprawie parkującego przy ul Nadbrzeżnej  pojazdu marki Alfa Romeo. Komenda Powiatowa Policji poinformowała, iż zaparkowany pojazd m-ki Alfa Romeo przy ul. Nadbrzeżnej stoi zgodnie z przepisami i nie zagraża w żaden sposób bezpieczeństwu innym użytkownikom drogi,  jak również jego stan nie daje podstaw do odholowania pojazdu. Po sprawdzeniu pojazdu w bazie KSIP okazało się, że w/w pojazd nie jest skradziony, a tym samym poszukiwany. W zakresie posiadanego OC pojazdu, badań technicznych oraz obecnego właściciela w tym stanie rzeczy kompetentny będzie Starosta Tczewski, który jest administratorem danych zawartych w CEPiK.”


 

Wytworzyła: Łucja Kussowska  - Biuro Rady Miejskiej w Tczewie

Zaakceptowała: Katarzyna Mejna - Sekretarz Miasta Tczewa


Wiadomość powiązana z

Rejestr zmian

Data wytworzenia dokumentu: 31.07.2020 r.
Dokument wytworzony przez: Biuro Rady Miejskiej
Osoba odpowiedzialna za treść dokumentu: Katarzyna Mejna - Sekretarz Miasta
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 31 lipca 2020 11:34
Dokument wprowadzony do BIP przez: Dorota Prokopowicz
Ilość wyświetleń: 65
18 września 2020 12:11 (Dorota Prokopowicz) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
13 sierpnia 2020 08:06 (Dorota Prokopowicz) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
31 lipca 2020 11:34 (Dorota Prokopowicz) - Dodanie dokumentu. (Dokument opublikowany)